Даруємо радість дітям

Дітям з прийомних сімей влаштували свято «Даруємо радість дітям»

 

27 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, у сімейному центрі «Острів розваг», що в торгово-розважальному центрі «Глобал UA» у Житомирі, відбувся культурно-розважальний захід «Даруємо радість дітям». На свято запросили дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, разом із батьками-вихователями та прийомними батьками.

З 2006 року на Житомирщині, як і по всій Україні, спостерігається розвиток таких соціальних інституцій, як прийомні сім’ї та будинки сімейного типу. На сьогодні в області діють 33 дитячих будинки сімейного типу, 199 прийомних сімей, в яких знайшли сімейних затишок 615 дітей. Поряд із цим, під опікою та піклуванням в сім’ях виховується 2302 дитини. Щороку майже 100 дітей усиновлюються, переважно громадянами нашої області та країни.

Під час урочистої частини свята присутнім розповіли про прийомні сім’ї мало не кожного куточку Житомирщини. Так, Віктор Сергійович Чібісов з села Стовпова Чуднівського району разом із дружиною у 2008 році створили прийомну сім’ю, в яку було влаштовано четверо дітей. Уподобання вихованців досить різноманітні та цікаві – вони люблять спорт та прагнуть до естетичного розвитку. Неодноразово прийомні діти разом із батьками брали участь у районному та обласному фестивалі дитячої творчості «Звичайне диво». 

На святі вихованців та їхніх батьків привітали голова обласної ради Віталій Француз та заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Ірина Супрун. Віталій Йосипович напередодні Дня захисту дітей висловив побажання всім присутнім жити в мирі, злагоді, більше дбати про розвиток, ніж про захист. Велику подяку і пошану висловив героїчним людям – батькам, у сім’ях яких панує повага, взаєморозуміння, любов.

Ірина Супрун від імені обласної державної адміністрації сердечно привітала батьків та їхніх вихованців зі святом. «Ви, батьки, робите благородну і добру справу. Ви даєте майбутнє своїм дітям, даруєте їм радість, любов, турботу, відчуття сім’ї», - сказала Ірина Анатоліївна. Вона низько вклонилася батькам за неймовірно важку і добру справу, яку вони роблять, побажала їм здоров’я, терпіння, мудрості, Божої ласки і благодаті у всіх справах.

За багаторічну сумлінну працю по вихованню, захисту прав та інтересів соціально незахищених категорій дітей грамотами обласної державної адміністрації були нагороджені Олена Тверда - матір-вихователька дитячого будинку сімейного типу з м. Житомира, та Наталя Петренко, мати-вихователька прийомної сім’ї з Лугинського району.

За особистий внесок у розвиток сімейних форм виховання, захист прав та інтересів соціально незахищених категорій дітей грамоти Житомирської обласної ради отримали Віктор Чібісов - прийомний батько прийомної сім’ї з Чуднівського району, Любов Слободенюк – матір-вихователька з Брусилівського району. Подякою голови обласної ради нагородили Людмилу Пастушенко – завідувачку сектору профілактичної роботи і закладів соціального захисту дітей служби у справах дітей облдержадміністрації, та Ірину Верещако – завідувачку сектору опіки та піклування служби у справах дітей Олевської райдержадміністрації.

У продовження свята діти отримали подарунки від керівництва області – розваги на атракціонах, солодощі, смачний ланч та сертифікат на безкоштовний перегляд кінофільму у кінотеатрі «Мультиплекс».

 

Прес-служба облдержадміністрації