Відділ Держземагенства в Овруцькому районі

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Відділ Держземагентства в Овруцькому районі

Житомирської області

11100 м. Овруч Житомирської області, вул. Радянська-49, тел. 4-25-23 Е-mail: zem.ovr@ukr.net

Начальник відділу - Козаков Сергій Володимирович

Заступник начальника - Гебрич Ярослав Миколайович

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 17.08.2011

 

ГРОМАДСЬКІ ПАСОВИЩА: ЛЕГАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ І ПРОСТЕ ОФОРМЛЕННЯ

Як відомо, повноваження щодо розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності починаючи з 1 січня 2013 року відійшли від районних державних адміністрацій до територіальних органів Держземагентства України в областях.

         В зв’язку із спрощенням процедури набуття права власності або користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, землі запасу та резервного фонду за межами населених пунктів набули значного попиту з боку громадян, зацікавлених в отриманні земельних ділянок для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва.

         Відповідно до чинного на даний час законодавства, для отримання земельної ділянки у власність або користування із земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва достатньо подати до Головного управління Держземагентства в області лише заяву та графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

         Частина ж непереданих в оренду земель запасу та резервного фонду за межами населених пунктів, як правило, використовуються мешканцями територіальних громад для випасання власної худоби.

         У більшості випадків використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для випасання громадської худоби здійснюється без оформлення права користування відповідно до вимог чинного законодавства, що призводить до ненадходження плати за землекористування місцевим бюджетам.

         Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які використовуються мешканцями для випасання громадської худоби, на території відповідної територіальної громади для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва без погодження із виконавчими органами територіальної громади (що не передбачено чинним законодавством), породжує незадоволення її мешканців.

         Тому, одним із варіантів вирішення зазначеної проблеми могла б бути передача земельних ділянок, які використовуються або можуть бути використані для створення громадських пасовищ, із земель державної власності у комунальну.

         Пунктом 3 статті 83 Земельного кодексу України визначено, що земельні ділянки державної власності, які передбачається використати для розміщення об'єктів, призначених для обслуговування потреб територіальної громади (в тому числі громадських пасовищ), за рішеннями органів виконавчої влади передаються у комунальну власність.

         Проте, законодавством залишається невизначеним перелік документів, необхідних для обґрунтування площ, що плануються для передачі із земель державної власності в комунальну.

         Як наслідок, більшість територіальних громад, які ще донедавна зверталися до Головного управління Держземагентства у Житомирській області щодо передачі земельних ділянок із державної власності в комунальну власність для створення громадських пасовищ, в клопотаннях зазначали всі площі земель запасу та резервного фонду за межами населених пунктів на території відповідної територіальної громади без чіткого обґрунтування необхідності таких земель (без врахування поголів’я громадської худоби та необхідності резервування частини земель державної власності для передачі земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства жителям територіальної громади в межах норм безоплатної приватизації).

         З метою визначення чіткого механізму створення громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, Головним управлінням Держземагентства у Житомирській області розроблені та затверджені рішенням його Науково-технічної ради Методичні рекомендації по створенню громадських пасовищ загального користування у Житомирській області.

         Вони містять покрокову план-схему дій представників територіальної громади щодо створення громадського пасовища, вичерпний перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, її затвердження та передачі земельної ділянки в комунальну власність, зразки рішень органів місцевого самоврядування.

         Методичні рекомендації надіслані до управлінь, відділів Держземагентства у районах для проведення роз’яснювальної роботи серед голів територіальних громад.

         Тепер оформити право власності територіальної громади на земельні ділянки для організації громадських пасовищ стало набагато простіше.

         Головним управлінням вже видано 9 наказів про надання дозволу територіальним громадам області на розроблення документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок в комунальну власність загальною орієнтовною площею 210 га для створення громадських пасовищ.

 

 

Максим Бугайчук, начальник

Головного управління Держземагентства

у Житомирській області

 

 

 

      До уваги...

На виконання окремого доручення Голови Держземагентства України Рудика С.Я. від 01.07.14 № 349/3-14-0.1 та листа Головного управління Держземагентства у Житомирській області від 03.07.14 №23-6-0.2-3758/2-14 відділ Держземагентства в Овруцькому районі у Житомирській області повідомляє, що в рамках ініціативи Держземагентства із забезпечення земельними ділянками учасників АТО та сім”ї загиблих в  АТО, які ще не скористалися правом безкоштовної приватизації землі, мають можливість отримати у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва та для ведення особистого селянського господарства.

Безпосереднє звернення учасників АТО до відділу Держземагентства в Овруцькому районі у Житомирській області допоможе пришвидшити процес землевідведення. Зі свого боку Держземагентство та його територіальні органи, в рамках компетенції, готові максимально спростити, скоротити в часі та за вартістю процедуру, а також усіляко сприяти в реалізації прав на отримання у власність земельних ділянок.

Для отримання інформації щодо процедури надання земельних ділянок та оформлення права власності на них звертатися до відділу Держземагентства в Овруцькому районі за адресою: вул. Радянська, 49, м. Овруч (при зверненні мати документ, що посвідчує участь в антитерористичній операції: посвідчення, довідка, наказ тощо).

 

 Відділ Держземагентства в Овруцькому районі у Житомирській області повідомляє, що військовослужбовці, які виконують завдання по здійсненню антитерористичної операції, мають можливість отримати у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва.

     Для отримання інформації щодо процедури надання земельних ділянок та оформлення права власності звертатися до відділу Держземагентства в Овруцькому районі за адресою: вул.Радянська , 49, м.Овруч ( при зверненні мати документ, що посвідчує участь в  антитерористичній операції).

№ 974 «Про утворення територіальних органів Державного агентства земельних ресурсів», від 20.10.2011 № 1074 «Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади» та наказу № 103 від 04.10.2012 Державного комітету із земельних ресурсів України «Про реорганізацію управління Держкомзему у Овруцькому районі Житомирської області» повідомляємо, що управління Держкомзему у Овруцькому районі реорганізовано шляхом приєднання до відділу Держземагенства в Овруцькому районі Житомирської області.

Відділ Держземагентства в Овруцькому районі повідомляє, що 6 серпня 2012 р. Прем’єр Міністр України Микола Азаров підписав Постанову Кабінету Міністрів № 808 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Ця постанова набрала чинності одночасно із Законом України “Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» (10 жовтня 2012 року). Даною Постановою затверджено перелік адміністративних послуг, що надаються Державним агентством земельних ресурсів, зокрема відділом Держземагентства в Овруцькомурайоні на безоплатній основі.

Це: державна реєстрація земельної ділянки; державна реєстрація державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою; державна реєстрація права власності на земельну ділянку в разі набуття її на підставі цивільно-правового договору щодо відчуження земельної ділянки або свідоцтва про право на спадщину; державна реєстрація договору оренди (суборенди) земельної ділянки (її частини) та відповідних змін до нього, договору про розірвання договору оренди (суборенди) земельної ділянки; державна реєстрація обмежень у використанні земельної ділянки, земельного сервітуту, емфітевзису і суперфіцію, їх зміни (припинення); перевірка файла обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла).

Але, разом з тим, заміна державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування земельною ділянкою у разі добровільного звернення громадян та юридичних осіб відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 р. № 439  або видача державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування земельною ділянкою замість втраченого (пошкодженого)здійснюватимется на платній основі, вартість даної послуги становить 182 грн.

Клопотання Можарівської сільської ради щодо перегляду орендної ставки на орендну плату за землю

 ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПОСЛУГИ Видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної  послуги з видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, яка була допущена органом, що здійснює його ведення

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з видачі висновку про погодження документації із землеустрою

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання витягу з Державного земельного кадастру про обмеження у використанні земель

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з видачі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстраціїземельної ділянки

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з видачівитягу з Державного земельного кадастру на підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з видачівитягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про межі державного кордону України у разі, коли замовником документації із землеустрою, на підставі якої вносяться відомості, є орган державної влади

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами

ПРИМІРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем)

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання довідки про наявність та розмір земельної частки (паю), довідки про наявність у Державному земельному кадастрі відомостей про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації за певним видом її цільового призначення (використання)

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території)

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКАадміністративної послуги з державної реєстрації земельної ділянки

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з державноїреєстраціїобмежень у використанні земель

ПРИМІРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА адміністративної послуги з видачі відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою

ПОСТАНОВА КАБІНЕТу МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 1 серпня 2011 р. № 835

ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

ПОЛОЖЕННЯ про Управління (Відділ) Держземагентства у районі

З А К О Н  У К Р А Ї Н И Про оренду землі