Краса поліських рушників

Я візьму той рушник, простелю, наче долю…
Насправді, кожен рушник - ніби доля людська, викохана-виплекана нелегка доля української жінки, хранительки вогнища родинного, дбайливої господині, що ночі недоспала, але оберіг для сім'ї вишила, що від долі лихої усіх захищатиме.
Скільки їх, рушників отих, із різним призначенням, із символами-візерунками, гладдю та хрестиком вишитих, на домотканому добротному полотні живе на нашій славній Україні!?! Важко сказати. В одній лише Фосні невгамовна ентузіастка Валентина Галкіна назбирала, ходячи із хати в хату, близько двох сотень таких оберегів, що вишиті були ще навіть у минулому столітті.
Тож, бажаючи донести історію та культуру побуту поліщуків, звернулася до небайдужих людей у районі, аби допомогли зробити виставку. Гарна ідея знайшла підтримку – і ось ми вже у АРТвітальні центральної бібліотеки ім. А.С. Малишка споглядаємо дивну красу поліських майстринь.
«Я в захопленні від цієї рукотворної краси, що передавалася з покоління в покоління, а зараз представлена у цій прекрасній колекції, - говорить після огляду виставки голова адміністрації Юрій Дивинський. – Я щиро дякую Вам, пані Валентино, за таку надважливу роботу і розумію, що така колекція не повинна бути схована від людського ока, вона має бути представлена у музеї».
Слід зазначити, що Валентина Галкіна вже зверталася з проханням відкрити музей поліської вишиванки. Але, як патріот свого села, наполягає, щоб він був у В. Фосні. Наразі питання надання приміщення вивчається місцевою владою.
А поки що пані Валентину із її колекцією рушників,дивовижним чином відроджених та одягнутих в українські строї ляльок запрошують вже у декілька міст України. На завершення зустрічі Валентина Галкіна подякувала за надану підтримку голові райдержадміністрації Юрію Дивинському, голові райради Віталію Китиці, начальнику відділу молоді, культури і туризму Овруцької ОТГ Миколі Сергійчуку та керівнику АРТ вітальні Валентині Коновальчук, а також усім, хто прийшов на виставку розділити із нею це свято.
Побажаємо завзятій гості районної бібліотеки ще більше натхнення, творчої наснаги та Божого благословення.

 

Повернутись