Щоб не допустити нарощування боргів

Як  погасити заборгованість перед ПАТ «Укртелеком» за пільгове забезпечення послугами зв’язку, що тягнеться ще з 2016 року, і не допустити подальшого нарощування боргу? Це питання було ключовим на черговій нараді, що проводив 2 березня голова адміністрації Юрій Дивинський. Запрошені на робочу зустріч начальник УПСЗН Тетяна Халімончук, заступник начальника фінансового управління адміністрації Володимир Пешко, перший заступник голови Овруцької ОТГ Володимир Гришковець, голови сільських рад, що не входять до складу об’єднаних громад та мають вказану заборгованість – всі мали змогу висловити пропозиції з вирішення даної проблеми.

Ситуація неоднозначна : в Законі України «Про державний бюджет України» субвенція щодо видатків на пільгове забезпечення послугами зв’язку виключена, місцеві бюджети в повному обсязі борг погасити не можуть через відсутність коштів. Окрім того, більшість пільговиків вже давно не користується стаціонарними телефонами, обравши більш зручний мобільний зв'язок. Однак, щоб відключити телефон, треба їхати в місто, писати заяву. Кому потрібен той клопіт. А борг продовжує рости, через це блокуються рахунки управління праці та соцзахисту, бо ж ПАТ «Укртелеком» проводить претензійно-позовну роботу, щоб стягнути заборгованість через суд. Проблему потрібно вирішувати невідкладно.  

Тому Юрій Дивинський дав доручення керівникам громад та сільських рад здійснити перевірку та зробити детальний аналіз потреб у забезпеченні пільговиків стаціонарним телефонним зв’язком. І, що найважливіше, невідкладно винести питання погашення боргів на розгляд виконавчих комітетів та сесій сільських рад та ОТГ. Питання перебуватиме на особистому контролі керівника району.

Повернутись