У Народицькому районі горить ліс

Управління ДСНС України у Житомирській області інформує, що сьогодні, 7 квітня, у Народицькому районі триває гасіння лісової пожежі.

«Наразі продовжується гасіння пожежі, що виникла на території Народицького, Базарського та Кліщівського лісництв ДП «Народицьке СЛГ» Народицького району. Станом на 07:00 площа пожежі складає 15 га окремими осередками. На гасінні пожежі працюють 235 рятувальників та 57 одиниць техніки80 лісівників та 13 одиниць техніки. Учора авіацією ДСНС України здійснено 18 скидів води (26 тон)», – йдеться у повідомленні у правління ДСНС.

Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства ж інформувало 6 квітня про те, що четверту добу на Житомирщині лісівники борються з пожежами. Отже, сьогодні, 7 квітня, вже п’ята доба, коли рятувальники намагаються приборкати вогонь у Народицькому районі.

«Загалом ситуація є контрольованою, проте залишається складною. Адже люди працюють в надзвичайно важких умовах, четверту добу без відпочинку. На усіх ділянках (у Народицькому, Лугинському та Білокоровицькому лісгоспах) має місце значна задимленість. Від найменшого пориву вітру вогонь спалахує знову. Наразі точні площі пожеж встановити неможливо», – зазначають у Житомирському ОУЛМГ. (інформація станом на ранок 6 квітня).

На допомогу приходять і сусідні держлісгоспи, відправляють в осередки загоряння працівників підприємств та пожежну техніку.

Лісівники вкотре застерігають жителів області не легковажити та бути відповідальними.

Лісова підстилка та трав’яниста і чагарникова рослинність надзвичайно сухі, в лісі зовсім немає вологи. Нинішній рік – аномально сухий.  І  один сірник чи недопалок стає причиною масштабної пожежі з катастрофічними наслідками для екосистеми, лісового господарства  та навколишнього середовища.

Повернутись