Вічна слава герою

 

Вже вдесяте над Овруччиною мирний шепіт лісів порушує виконання Гімну Держави у скорботі й тузі за втраченим героєм.

         Минулої п’ятниці, 15 травня, на вшанування пам’яті земляка, Віктора Сергійовича Левківського, зібралася Лучанківська громада. У дворі школи вишикувалися школярі, біля буйно квітучого бузку – літні люди, які знали Віктора ще малим, але вже й тоді – надміру відповідальним хлопчиною.

         Народився він 1965 року в невеличкому селі Возничі , Лучанківську школу закінчив із золотою медаллю. В подальшому доля завела його життєвими шляхами у Запоріжжя, там  збудував родинне гніздо. Звідти й був мобілізований на захист суверенітету держави.

Інженер за фахом, маючи за плечима життєвий досвід, він усвідомлював , що захищатиме не чужі, як зараз часто можна почути, інтереси, а право своїх дітей жити у мирі та злагоді. Віктор неодноразово виводив своїх хлопців-підлеглих з-під обстрілів. Однак ворожа куля  безжально обірвала життя героя     7 лютого 2015року під час обстрілу с. Новосіловка , що на Донеччині.

«Я низько вклоняюся цій щедрій поліській землі , матері, педагогам, - всім тим, хто виховав достойного сина, патріота своєї Батьківщини, - сказав Сергій Ковердун, голова адміністрації, звертаючись до присутніх на мітингу. -  Сьогодні всі ми , живі, в неоплатному боргу перед тими, хто за мир заплатив непомірну ціну – життя».

Жодні слова не зможуть передати гіркий біль, що назавжди залишиться у серцях рідних та близьких від цієї тяжкої втрати. Тут, у глибинці Полісся залишилися старенька мати та сестра. Тому й надзвичайно важливим стало відкриття меморіальної дошки на стіні рідної школи. Не маючи змоги поїхати на могилу сина, що похований у Запорізькій області, мама приходитиме і подумки розмовлятиме з ним на пришкільному подвір’ї.

А в пам’яті учнів, як заклик до гідного наслідування, лишаться слова Вікторового вчителя : «Життя – це не чернетка, яку можна переписати. Віктор горів, як свіча, запалюючи вогнем свого серця інших».

Тож нехай завжди горить свіча пам’яті біля викарбуваного на граніті портрета героя.

Повернутись