Встановили памятник селу

 

   

 


                 У невеличкому лісовому селі Возничі, що на території Лучанківської сільської ради,  відбулося урочисте відкриття та освячення  першого  в районі пам’ятника  селу.

                Перші згадки про це село датовані  в 1771 році. Хоча є відомості, що  воно було  засноване ще раніше.

                 Вихідці з Левкович тут побудували свої домівки, почали розорювати лісові галявини під поля, ростити дітей. Вони підростали, створювали свої сім’ї. Таким чином село більшало, в ньому з’являлися нові вулиці.

                За іншою легендою у селі був і замок, куди возили людей з інших навколишніх поселень на роботу. Тож дехто твердить, що і назва села Возничі пішла від слова «возити» .

                В передвоєнні роки це вже був чималий населений пункт, що розкинувся між дрімучими лісами Полісся. У кожній родині було по 3-5 і більше дітей, котрі ходили до місцевої школи опановувати освітню программу.

                Та невдовзі грянула Велика Вітчизняна війна, десятки сельчан пішли на фронт і в партизанські загони боронити від ворога свою Батьківщину, чимало з них віддали за це своє життя.

                Ті ж, що повернулися додому, заново почали відбудовувати спалене гітлерівцями село, вирощувати тут хліб. Невдовзі у селі знову було відкрито школу.

                - І ми всі гордимося, що народилися і виросли тут, звідси отримали путівку в життя, - сказав виступаючи перед земляками уроженець села й ініціатор спорудження цього пам’ятника, депутат районної ради й директор Черевківської ЗОШ I- IIступенів Микола Іванович Левківський. - Ну, а цей пам’ятник , що зустрічатиме кожного подорожнього на шляху в село, хай буде ніби нагадуванням всім, що ми знаємо і пам’ятаємо його історію, примножуємо славу своєї малої Батьківщини.

                Після цього перед присутніми жителями Возничів виступив голова райдержадміністрації Сергій Ковердун. Він привітав усіх з такою визначною подією у віддаленому селі, висловив надію, що це стане гарним прикладом і для інших сіл Овруччини, територіальнихгромад, де шанують історію рідного краю. А ще ж це хороший приклад для майбутніх поколінь.

                Очільник району також висловив слова щирої подяки депутатам районної ради М.І. Левківському і Н.І. Голуб,  котрі були ініціаторами спорудження цього незвичного пам’ятника, за власні кошти закуповували все необхідне для цього. Враховуючи все це, голова РДА обом їм вручив грамоти райдержадміністрації.

                 - Ви хорошу справу зробили на віки, - сказав, у своєму виступі, Левковицький сільський голова Микола Невмержицький. – І я пишаюся, що так увіковічили пам’ять  про засновників села, моїх земляків Левківських. Так має бути повсюди, якщо ми хочемо, щоб історію нашої рідної землі знали прийдешні покоління, наші нащадки.

                Після цього отець Сергій освятив пам’ятник, а всі разом помолилися за мир на українській землі.

 

Іван ДУБНИЦЬКИЙ,

На знімках:під час відкриття пам’ятника селу у Возничах

Фото автора

Повернутись